AKTUALNOŚCI
rok
szkolny 2017/2018

 

rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010

   
Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Żywe obrazy po raz kolejny…
18 października – w środę – uczniowie naszego teatru „Kurtyna” mogli po raz kolejny zaprezentować projekt zatytułowany „Żywe obrazy”, autorstwa Joanny Zembroń, Jolanty Hanusiak-Cebenko i Anety Grabowskiej. Przedstawiciele Uniwersytetu III wieku zaprosili naszą szkołę do udziału w inauguracji kolejnego roku działalności instytucji i obchodów 10-lecia jej istnienia. Uczniowie klasy V a, VI b i VII b zaprezentowali najważniejsze dzieła polskiego i zagranicznego malarstwa. Znakomicie spisali się narratorzy – Hanna Górecka i Filip Grabowski, którzy każdy obraz okrasili interesującą informacją o jego autorze i czasie powstania. Największe uznanie tym razem zyskał obraz „Ostatnia wieczerza” Leonardo da Vinci.

J. Zembroń

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Jesteśmy już uczniami
We wtorek 17 października w obecności zaproszonych gości – przewodniczącej rady Rodziców p. Iwony Stockiej, zastępcy dyrektora Banku PKO p. Krzysztofa Michalskiego, pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze Bożeny Domańskiej oraz wicedyrektorów p. Teresy Kajzer i p. Anity Hainze -Kasprzak – najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie. Uroczystość odbyła się na hali sportowej Olimpia, gdzie mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Nie lada emocje w najmłodszych uczniach wzbudził sam akt pasowania, którego dokonały panie dyrektorki. O wystrój i scenerię zadbali wychowawcy klas, zaś rodzice ufundowali swoim pociechom wspaniałe prezenty. Uczniowie klasy II b przedstawili scenkę zachęcającą do oszczędzania i przystąpienia do szkolnego SKO. Ten dzień wywołał w pierwszakach wiele pozytywnych emocji, a w ich rodzicach wzbudził dumę i podziw.

W. Leśniak, J. Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Jesienny koncert
W piękne słoneczne niedzielne popołudnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym po raz kolejny przez Dom Kultury „Jesiennym koncercie”. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała przygotowana przez p. Dorotę Kalinowską uczennica klasy VI a Patrycja Toruńska. Wykonała ona w języku esperanto piosenkę pt. „Somer Foriras Kun Birdoj – Lato z ptakami odchodzi”. Następnie przed publicznością wystąpili przygotowani przez wychowawców uczniowie klas I b w tańcu nowoczesnym, II b w układzie tanecznym „Parasolki” oraz III b w tańcu pt. „Ruda”.  Wszystkie występy nagrodzone zostały brawami, a mali artyści otrzymali słodkie upominki.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Bo nauczyciel jest kapitanem,

co na okręcie dookoła świata

płynie wraz z nami przez szkolne lata.

 

13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców i pracownicy szkoły. W grupie klas IV -VII apel przygotowała klasa VIb.  Młodzi artyści piosenkami, wierszami, występem musicalowym oraz humorystyczną scenką traktującą o szkole, uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień. W trakcie występu zaproszeni uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną i zapoznać się z pięknymi sentencjami znanych osób.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pani Dyrektor Szkoły podziękowała występującym uczniom oraz  nauczycielom, którzy przygotowali apel, oprawę muzyczną i przepiękne dekoracje.

 

Iwona Błaszczyk wych. klasy VIB

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Dzień Edukacji Narodowej w klasach I - III
W tym dniu uczniowie klasy IIIb wszystkim pracownikom szkoły wyrazili wdzięczność za ich trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Złożyli im życzenia, zaprezentowali liczne tańce, piosenki i humorystyczne scenki. Magda i Ksawery zatańczyli solówki. W niecodzienny nastój wprowadziła bogata dekoracja sali i odświętnie  ubrani uczniowie. Przepiękna kwiaciarnia i zamieszczony cytat „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy”  oraz laurki były podziękowaniem za niełatwą pracę  pedagoga. Gościem specjalnym na apelu była przewodnicząca Rady Rodziców p. Iwona Stocka, która przyłączyła się do tych uczniowskich życzeń. P. Bożena Domańska wręczyła nagrody dyrektora szkoły nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym wyróżniającym się w swojej pracy.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Plebiscyt na Najsympatyczniejszego Chłopca w roku szkolnym 2017/2018
Z końcem września wybieraliśmy w szkole najsympatyczniejszego chłopca. 

Głosować mogły tylko dziewczynki, które brały pod uwagę aparycję, styl bycia, kulturę osobistą chłopców i wiele innych zalet.
Na miejscu I uplasował się Hubert Utrajczyk z klasy IV c,
miejsce II zajął Aleksander Zdanowicz - klasa IV b, 
miejsce III przypadło Maciejowi Nojamanowi z klasy VI a.
Chłopcy otrzymali upominki z rąk pani dyrektor Bożeny Domańskiej. 
Pani Dorocie Żłobińskiej - nauczycielowi bibliotekarzowi - Samorząd Uczniowski dziękuje za pomoc w organizacji plebiscytu.

 

Elżbieta Berus - Panek

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Wycieczka do banku PKO
W poniedziałek 9 października uczniowie klasy I b odwiedzili bank PKO. Maluchy miały ten zaszczyt, że oprowadzał je dyrektor – p. Zbigniew Woźniak, który bardzo ciekawie opowiadał o tej instytucji. Uczniowie odwiedzili sale bankowe, w których udzielane są kredyty detaliczne, dla firm oraz dla bardzo bogatych klientów, tzw. wipów. Poznali oni również obce waluty i sposoby ich zabezpieczeń. Dodatkową atrakcją wycieczki były gadżety, które uczniowie zabrali na pamiątkę.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Występ dla Seniorów
5 października 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Kopko, Grażyny Mrozowskiej i Iwony Juszczak uczestniczyli w organizowanym przez Klub Seniora "Pogodna jesień" Dniu Seniora. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Śpiewały piosenki znane wszystkim pokoleniom, tańczyły.  Po części artystycznej podsumowanej gromkimi brawami ze strony uczestników spotkania, dzieci wręczyły laurkę z życzeniami. Uczestnicy spotkania z wielką życzliwością przyjęli przedstawicieli szkoły, co z pewnością sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci gospodarzy i uczniów naszej szkoły.

 


Grażyna Mrozowska, Dorota Kopko

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Wycieczka do Wrocławia klas IV c i V b
Uczniowie klasy IV c i V b pod opieką pań Jolanty Hanusiak - Cebenko i Elżbiety Berus - Panek 5 października udali się do Wrocławia na spektakl pt."Burza" Williama Shakespeare'a. Następnie odwiedzili Muzeum Figur Woskowych, a później mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych - lepienie z gliny. Wyjazd zaliczamy do udanych. 

Za opiekę nad uczniami dziękujemy rodzicom paniom: Agnieszce Gałowicz i Karolinie Grabowskiej.

Elżbieta Berus - Panek, Jolanta Hanusiak - Cebenko
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Lekcja historii w Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy
4 października uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy. Gross Rosen to jeden z największych i najokrutniejszych obozów koncentracyjnych założonych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.
Zwiedzanie muzeum rozpoczęło się od obejrzenia filmy, który opowiadał historię obozu. Narracja filmu przeplatała się z wypowiedziami byłych więźniów obozu, którym udało się przeżyć. To, co usłyszeliśmy było przerażające.
Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy teren byłego obozu i kamieniołomy. Uczniowie zobaczyli i usłyszeli w jakich nieludzkich warunkach, w zimnie i brudzie musieli żyć więźniowie. Dowiedzieli się jak wyglądał dzień w obozie, jak traktowano więźniów i jak się nad nimi znęcano.
Na koniec zwiedzania gimnazjaliści zapalili znicz i chwilą ciszy uczcili pamięć zamordowanych. 

 <zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym dniu na lekcji matematyki uczniowie mieli okazję powtórzyć tabliczkę mnożenia. Wszyscy bardzo aktywnie grali w różne gry dydaktyczne.  Zajęcia tego typu to świetny sposób na naukę przez zabawę oraz niezapomniane emocje, które towarzyszyły podczas gier.

 

A.Heinze-Kasprzak, I.Błaszczyk,R.Wawer, I.Misztal-Swojak

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Dzień chłopca w klasach młodszych
W tym roku święto to zostało uczczone we wszystkich klasach młodszych. Chłopcy otrzymali od swoich koleżanek drobne upominki oraz słodycze. Nie zabrakło też życzeń, uśmiechów i ciepłych słów. To był piękny dzień, który pozostanie chłopcom na długo w pamięci.

 

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Spotkanie autorskie
W dniu 29 września 2017r. uczniowie klas IIIb i IIId uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Jolantą Reisch – Klose. Na początku podała  ona krótką informację o swojej twórczości. Autorka wyjaśniła dzieciom różnicę pomiędzy poezją a prozą. Opowiedziała o tym, czego powinien używać pisarz, aby jego twórczość była ciekawa i przyciągała czytelników. Pisarka udowodniła dzieciom, że książki uczą, pobudzają wyobraźnię, a także leczą. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie zakładki z autografem pisarki. Spotkanie przebiegało w przesympatycznej atmosferze.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Z wizytą w piekarni
W dniu 27 września 2017r. uczniowie klasy IIIb udali się na wycieczkę do Piekarni SPOŁEM. Dzięki uprzejmości pana Zdzisława Nowickiego trzecioklasiści zapoznali się maszynami i urządzeniami znajdującymi się w piekarni. Poznali też cykl produkcyjny chleba i ciężką pracę piekarza. Każdy uczestnik wycieczki miał okazję samodzielnie wykonać bułkę, którą po upieczeniu zabrał ze sobą. Dodatkową niespodzianką było drożdżowe ciasto, którym obdarowano dzieci. Uczniowie byli tak zachwyceni wizytą w piekarni, że wielu z nich wyraziło chęć wykonywania w przyszłości zawodu piekarza.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

O odpadach wiemy wszystko
Wrzesień to miesiąc intensywnych porządków. W tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata. Z tej racji nasza szkoła przyłączyła się aktywnie  do akcji, a w świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne „O odpadach wiemy wszystko”. Uczniowie z klas młodszych i starszych mogli wziąć udział w quizach, rebusach, konkursach, które miały na celu uświadomienie, jaki problem stanowią śmieci, jak je segregować  i recyklingować.  Z ekologią jesteśmy na ty.

Agnieszka Uba

 

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Spotkanie z przedstawicielami PT KRUS w Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Górze
20 września 2017 r. uczniowie klasy I c gościli na zajęciach pracowników PT KRUS w Górze panią Annę Kolibek oraz panią Hannę Szalkowską wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji. Panie przeprowadziły z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa na wsi. Omówiono z dziećmi zagrożenia wynikające z różnego rodzaju prac rolniczych. Podkreślano jak bardzo niebezpieczne dla dzieci bywa przebywanie w strefie obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. Uczniowie dowiedzieli się, że środki chemiczne używane przez rolników są niebezpieczne dla ich zdrowia i życia, dlatego też powinny być odpowiednio przechowywane. Multimedialna prezentacja maszyn rolniczych pozwoliła pierwszoklasistom zapoznać się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym w gospodarstwie rolnym. W drugiej części zajęć głos zabrali przedstawiciele policji pani Małgorzata Nieborak oraz pan Patryk Ryba. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą bezpiecznych zachowań. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali w prezencie kamizelki odblaskowe, które z pewnością sprawią, że będą bardziej widoczni na drogach.

 

Małgorzata  Skrzypczak

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Zajęcia terenowe
W dniach 14 i 20 września  2017r uczniowie klas gimnazjalnych IIa  i IIIa  Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych w Żmigrodzie. Tym  razem zastanawiali się jak las wpływa na klimat i czy klimat ma wpływ na las. Podczas zajęć za pomocą programu edukacyjnego  obliczali  emisję dwutlenku węgla  i skutki obecności  nadmiernej  ilości tego gazu w powietrzu, znaczenie lasu dla redukcji zanieczyszczeń powietrza. Poznali wpływ lasu na kształtowanie klimatu. Jak klimat wpływa na las ocenili podczas wycieczki  gdzie mogli naocznie zobaczyć  skutki sierpniowych  nawałnic – wiatrołomy, wiatrowały, zdewastowany drzewostan. Rozpoznawali gatunki roślin, grzybów, ptaków. Za pomocą skali porostowej oceniali stopień zanieczyszczenia powietrza związkami siarki. Jesień to okres zbierania grzybów , więc podczas zajęć  rozpoznawali grzyby jadalne i trujące. Mieli również okazje do prowadzenia obserwacji mikroskopowych. To właśnie podczas zajęć  terenowych dowiedzieli się co to jest „czarci krąg”. Zajęcia w Żmigrodzie to kontynuacja edukacji przyrodniczej i ekologicznej w której uczestniczymy już  2 rok
 

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Wolontariusze wspierali organizację „IV Biegu Dziczkiem".
Uczniowie  naszej szkoły, wspaniale wspierali organizacje „IV Biegu Dziczkiem". Gratulujemy i dziękujemy wolontariuszom, którzy pod opieką pani Marii Ignaszewskiej-Nicpoń i pani Małgorzaty Jankowskiej brali udział  w przygotowaniu biegu  w dniach 16-17 września 2017r.
Lista wolontariuszy:
Nikola Nemeczek  Kl. VIIb, Julia Wiśniewska Kl. VIIb, Otylia Wawrzeńczak Kl. VIIb, Jacek Kulesza Kl. VIIb, Ada Figiel Kl. VIIb, Filip Grabowski Kl. VIb, Mateusz Górczak Kl. VIIb, Maciej Uściło Kl. VIIb, Bartosz Mastalerz Kl. VIIb, Fijałkowski Kacper IIa, Wiśniewska Julia Kl. VIIb. Jakub Sobański Kl. IIIb, Bartosz Błaszczyk IIIb. Mateusz Zdanowicz IIa, Michał Sokołowski IIa, Tomasz Rząsa IIa, Julia Firszt IIIA, Wiktoria Krasicka IIID, Wiktoria Izdebska  IIIA, Dominika Rzeźwicka IIIA, Szymon Górczak IIIB​

 <zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Sprzątania Świata
Do akcji Sprzątania Świata w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej Nr 3 przystąpili mali i nieco więksi uczniowie.

Odbyli oni wspólną lekcję dla poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu podnoszenie stanu świadomości ekologicznej młodych ludzi.
Pod opieką nauczycieli uczniowie klas I - III, IV - VII i II i III klas gimnazjalnych sprzątali teren wokół szkoły, cmentarza, dworca PKP. Sprzątanie Świata” angażuje i integruje społeczności szkolne, ponieważ jest  interesującą metodą pracy wychowawczej.

 

E.Berus-Panek

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018  w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze
Rok szkolny 2017/2018 przynosi duże zmiany w reformie szkolnictwa. Po wielu latach powracamy do ośmioklasowej szkoły podstawowej, dlatego też inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła  się 4 września 2017 r. w hali sportowej „Olimpia” z podziałem na grupy wiekowe: o godzinie 800 – klasy I – IV, 830 – klasy VII  i   II, III gimnazjum, 1200 –  Gminna Inauguracja - klasy V,VI.
W Szkole Podstawowej Nr 3 im. Władysława Broniewskiego naukę w tym roku szkolnym rozpoczyna w klasach pierwszych  56 uczniów.  Łącznie nasza szkoła liczy 29 oddziałów – 8 gimnazjalnych oraz 21 szkoły podstawowej. Pierwszy dzwonek powitał dziś 651 uczniów.
Gospodarzem Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018 była Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz. Na uroczystość do hali sportowej „Olimpia” przybyli:  Starosta Powiatu Górowskiego – Piotr Wołowicz, Wicestarosta Powiatu Górowskiego- Paweł Niedźwiedź, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Jan Rewers, Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Jerzy Kubicki,, dyrektor Banku PKO Zbigniew Woźniak, prezes ZNP Elżbieta Łukaszewicz – Nowakowska, dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli, kierownicy jednostek podległych burmistrzowi Góry, nauczyciele, uczniowie, rodzice.
Organizacji wspaniałej uroczystości podjęła się  dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze pani  Bożena Domańska. Wicedyrektor, pani Teresa Kajzer i Anita Heinze - Kasprzak, odczytała list Minister Edukacji skierowany do wszystkich pracowników oświaty. Chór nauczycielski wykonał pieśń inauguracyjną „Gaudeamus”.

Burmistrz Irena Krzyszkiewicz wręczyła akty mianowania następującym nauczycielom:
pani Joanna Kaczmarek – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze, ksiądz Krzysztof Tomczyk  - Gimnazjum Nr 1 im. Marii – Skłodowskiej – Curie  w Górze, pani Anna Baworowska - Gimnazjum Nr 1 im. Marii – Skłodowskiej – Curie  w Górze, pani Kinga Gałuszka  – Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze, pani Małgorzata Szylin – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witaszycach, pani Marta Kokot – Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, pani Weronika Szczepaniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince, pani Justyna Plewa – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie.
Rotę ślubowania odczytała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska.
Całość okraszona została słowem, piosenką, tańcem – w wykonaniu uczniów „trójki” z klas III d i IV a oraz chóru szkolnego. Nad częścią artystyczną czuwali nauczyciele: Grażyna Mrozowska, Iwona Juszczak, Mariusz Ratajczak.
Były przemówienia, gratulacje, podziękowania, życzenia owocnej pracy na cały rok szkolny 2017/2018. 
A teraz  przed wszystkimi okres wytężonej pracy i nauki.

 

Elżbieta Berus - Panek

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

„Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach…”

2 września 2017 roku o godzinie 1600 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze z teatru „Kurtyna” mieli przyjemność współuczestniczyć w wielkiej uczcie słowa, jaką było Narodowe Czytanie „Wesela”. Na uroczystość do Biblioteki Miejskiej zaprosiła wszystkich burmistrz gminy pani Irena Krzyszkiewicz. W pierwszej części zaproszeni goście oglądnęli monodram Zbigniewa Walerysia „Ja jestem Żyd z Wesela”, tematycznie nawiązujący do jednej z postaci dramatu Wyspiańskiego.

W drugiej części spotkania nasi uczniowie w składzie: Maja Cebenko, Filip Grabowski, Mikołaj Adamski, Tymoteusz Klimczak, Hanna Górecka, Ada Figiel, Bartosz Utrajczyk zaprezentowali trzy sceny z dramatu „Wesele” – rozmowę Pana Młodego z Panną Młodą, rozmowę Poety z Rachelą, rozmowę Chochoła z Jaśkiem. Uczniowie niezwykle sugestywnie i ciekawie zinterpretowali dzieło literackie. Wszyscy zebrali wielkie brawa, a narratorka Ada Figiel zaczarowała publiczność wprowadzeniem do scen, recytując fragment wiersza Wyspiańskiego „Teatr mój widzę ogromny…”.

Jesteśmy dumni z naszych młodych aktorów, tym bardziej, że sztuka Wyspiańskiego jest niezwykle trudna w odbiorze i interpretacji. Uczniowie sprostali wyzwaniu, o czym świadczyło wiele miłych i ciepłych słów ze strony pani Burmistrz, aktora pana Walerysia oraz innych zaproszonych gości.

Joanna Zembroń

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Rozkład jazdy autobusów na dzień 4 września 2017r. >>>>

Rozkład jazdy autobusów na rok szkolny 2017/2018 >>>>

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r.(poniedziałek) w hali sportowej „OLIMPIA”

800klasy I - IV

830 klasy VII  i   II, III gimnazjum

1200 –  Gminna Inauguracja - klasy V,VI


Po każdej inauguracji uczniowie pod opieką wychowawców udają się do sal:
 

klasy I – III do budynku przy ul. Podwale 20:
IA – sala nr 14 ( I piętro)                                                                              
IB – sala nr 9 ( parter)
IC – sala nr 15 ( I piętro)
IIA – sala nr 3 ( świetlica)
IIB – sala nr 18 ( I piętro)
IIIA – sala nr 1 ( parter)
IIIB – sala nr 17 ( I piętro)
IIIC – sala nr 11 ( parter)
IIID – sala nr 12 ( I piętro)

Klasy IV w budynku przy ul. Poznańskiej 2:
IVA – sala nr 21 (I piętro),
IVB – sala nr 22 (II piętro),
IVC – sala nr 24 (II piętro),
IVD – sala nr 23 (II piętro)

Klasy V i VI w budynku przy ul. Poznańskiej 2A:

VA – sala nr 3 (parter),                  
VB – sala nr 4 (parter),                  
5C – sala nr 5 (parter)

VIA – sala nr 7 ( parter),                
VIB – sala nr 8 (parter),                 
VIC – sala nr 16 (I piętro)

Klasy VII i II, III gimnazjalne w budynku przy ul. Poznańskiej 2A:

VIIA – sala nr 7 (parter),               
VIIB – sala nr 18 (I piętro)

IIA – sala nr 16 (I piętro),              
IIB – sala nr 21 (I piętro),             
IIC – sala nr 5 (parter),
IID – sala nr 8 (parter)
IIIA – sala nr 20 (I piętro), 

IIIB – sala nr 19 (I piętro),           
IIIC – sala nr 22 (I piętro),

IIID – sala nr 4 ( parter)

 

 
Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg