AKTUALNOŚCI
rok
szkolny 2017/2018

 

rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2010/2011
rok szkolny 2009/2010

   
Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Kolejne osiągnięcie matematyczne

Troje uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 zdobyło tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie matematycznym Olimpus - sesja jesienna:

Kacper Skwarek zdobył 6 miejsce w Polsce

Julia Kajetańczyk i Jakub Skiba 13 miejsce w kraju.

Jest to kolejny wielki sukces matematyczny szkoły. Test składał się z 30 zadań i był inny dla każdego poziomu  klas. Szkołę reprezentowało 26 osób. Trójka laureatów rozwija swoje talenty matematyczne nie tylko na zajęciach koła, ale realizuje również Indywidualne Programy Nauki z matematyki co przynosi wymierne osiągnięcia.  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Mikołajkowa wycieczka do Leszna
W czwartek 7 grudnia klasa II a i III c udały się na mikołajkową wycieczkę do Leszna. W ramach programu wycieczki uczniowie zwiedzili zakład produkujący bombki choinkowe. Poznali proces produkcji ozdób oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, na których każdy samodzielnie ozdabiał bombkę wg własnego pomysłu. Na koniec każde dziecko otrzymało bombkę z własnym imieniem. Po pracy przyszedł czas rekreacji w  Sali Zabaw . W przerwie zabawy każde dziecko otrzymało kawałek pizzy i sok. To był wspaniały dzień pełen wrażeń.

Joanna Sibilak, Iwona Sawicka

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Mikołajki w klasach I -III
6 grudnia w naszej szkole pojawił się  Mikołaj  w towarzystwie Śnieżynki. Gość  odwiedzał  wszystkie dzieci i wręczał im prezenty. Podekscytowani uczniowie witali go piosenkami, a wspólnie  spędzone chwile  uwiecznione zostały  na pamiątkowych  zdjęciach. Dzieci żegnając Mikołaja obiecały, że będą grzeczne, by wrócił do nich z upominkami za rok.

 

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Czytanie bajek
5 grudnia 2017 członkowie Koła Literackiego z klasy IId: Hanna Michalec, Nicola Podgórska, Patrycja Grzegorczyk, Maja Sajdak i Przemysław Ścibak wraz z paniami: Katarzyną Zdanowicz i  Martą Kaiser wybrali się ul. Podwale do klas I-III , aby poczuć już zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i poczytać uczniom bajki o tej tematyce. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na usłyszane historie. Po wysłuchaniu bajek chętnie odpowiadały na zadawane  pytania. Następnie zostały podzielone na grupy i rozwiązywały przydzielone im zadania o tematyce świątecznej. Każde dziecko otrzymało „uśmiech”- naklejkę i słodki upominek. Celem takich spotkań jest zachęcenie uczniów poprzez zabawę do sięgnięcia po książkę i wyrabiania nawyku czytania, gdyż kierując się słowami Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

 

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

SPARTAKIADA RODZINNA W „TRÓJCE”
Kolejny już raz spotkaliśmy się  w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze –  2 grudnia - na Spartakiadzie Rodzinnej. Cel główny tego sportowego przedsięwzięcia to aktywne i przyjemne spędzenie czasu wolnego – uczniów i ich rodziców. O godzinie 8.30 na hali „Olimpia” spotkali się uczniowie i rodzice z klas I – III, a o godzinie 10.00 rozgrywki sportowe zainicjowały klasy IV-VII. Wszystkich obecnych powitały dyrektor szkoły Bożena Domańska, wicedyrektor Teresa Kajzer i Anita Heinze – Kasprzak oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Stocka.Konkurencje, które dostarczały wszystkim wielu emocji to: bieg z ringiem na głowie, bieg ze skakanką, kozłowanie piłki, skoki dodawane, sadzenie ziemniaków, rzuty do celu, toczenie piłki kijem do unihokeja.
Punktacja klas przedstawia się następująco:
wśród klas pierwszych: I miejsce zajęła klasa I c, II miejsce – I a, III miejsce – I b;
wśród klas drugich: I miejsce klasa II b, II miejsce klasa II a;
wśród klas trzecich: I miejsce klasa III a, II miejsce klasa III d, III miejsce – III b, czwarte – klasa III c.
Na poziomie klas IV najlepsza była klasa IVa, za nią IVc, a kolejne miejsce przypadło klasie IVb, czwarte miejsce – IVd.
Na poziomie klas V
: V a– pierwsza lokata, klasa V c zajęła drugą pozycję, a trzecią V b.
Natomiast wśród klas VI najlepsza okazała się VI b, za nią VI c i trzecia VI a.
Klasy VII
zwycięstwo rozdzieliły dla VII b, a drugie miejsce dla VII a.
Wyróżnieni otrzymali puchary i dyplomy dla klasy a także słodki upominek - ufundowane przez Radę Rodziców.
Wszystkim gratulujemy zapału, sportowego ducha walki, rywalizacji fair play. Dziękujemy za dostarczenie wielu wrażeń i emocji.  
Zapraszamy do udziału w spartakiadzie w przyszłym roku. To rodzinne spotkanie zapisało się już na stałe w kalendarzu imprez SP 3.

 

Elżbieta Berus-Panek

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Najlepsi w matematyce i sporcie

Szkoła Podstawowa Nr 3 okazała się najlepsza w powiecie w turnieju „Dzień Matematyki i Sportu”  w obu grupach wiekowych, zarówno w  grupie starszej - klasy gimnazjalne i klasy VII szkół podstawowych, jak i  i młodszej - klasy IV -VI.  Turniej  w kategorii  - klasy gimnazjalne  odbył się 1.12.2017 r., a w kategorii - grupa młodsza  odbył się 24.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Jemielnie, która była współorganizatorem i gospodarzem. W rozgrywkach wzięło udział  w grupie młodszej 11 szkół, a w grupie starszej - 9 szkół.   Zawody rozegrano w pięciu konkurencjach matematycznych i pięciu sportowych. Każdy uczeń indywidualnie musiał rozwiązać 5 testów matematycznych z różnych działów, jak też wykazać się umiejętnościami sportowymi. W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 3 w Górze, II miejsce Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole  im. św. Huberta w Czerninie, a III miejsce Szkoła Podstawowa  nr 1 w Górze. W grupie młodszej - I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze, II miejsce grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze, a  III zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Irządzach.

Organizatorem konkursu było  Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Andrzejki w świetlicy szkolnej
Andrzejki to wieczór wróżb, który według dawnych wierzeń miał magiczną moc ponieważ uchylał rąbek tajemnicy dotyczącej nieznanej przyszłości. 30 listopada w świat wróżb przeniosły się dzieci z klas I-III, które uczęszczają do świetlicy szkolnej. Uczniowie zapoznali się z historią powstania Andrzejek. Następnie przystąpiono do wróżb. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego oraz poznać swoją przyszłość. Wiele emocji dostarczyła uczniom wróżba z butami. Aby odczytać imię swojej sympatii dzieci przekłuwały papierowe serce, losowały karteczki ze swoją szczęśliwą wróżbą. Andrzejkowa zabawa dostarczyły wszystkim wiele wrażeń.


Iwona Sawicka, Grażyna Mrozowska

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Rozgrywki Ekologiczno – Sportowe
17 listopada uczniowie klasy III a (Martina Guidetti, Hanna Huzar, Filip Krzyżanowski) pod opieką M.Szczepaniak udali się na Gminne Rozgrywki Ekologiczno - Sportowe do ZSPiP  w Czerninie. Konkurs odbył się pod nazwą ,,Ptaki terenów podmokłych”. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych i w zadaniach teoretycznych, wykazując się ogromną wiedzą na temat ptaków. Na zakończenie każda z drużyn otrzymała dyplom, a także nagrody indywidualne i nagrodę dla klasy. Następnie dzieci udały się na pyszny poczęstunek.

 

M. Szczepaniak

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Wróżby i tańce
W tym tygodniu uczniowie klas młodszych obchodzili Andrzejki podczas wspólnych zabaw organizowanych w klasach. Były więc tańce przy muzyce oraz wróżby. Dużym powodzeniem cieszyły się andrzejkowe serca, na których wypisane były imiona chłopców i dziewcząt. Osoby biorące udział w tej wróżbie w sposób losowy – za pomocą nakłucia igły -   poznawały imię swojej przyszłej sympatii. Rzut kostką natomiast pozwalał zapoznać się z charakterystyką danej osoby. W niektórych klasach lano wosk i w ten sposób odgadywano swoją przyszłość. Wróżono też za pomocą butów, butelki, kubeczków oraz kolorowych kart. Wszystkim towarzyszyła dobra zabawa i dopisywały wspaniałe humory.

W. Leśniak, J. Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

 Lista uczniów nagrodzonych w konkursie EKOPRODUKT 2017
I miejsce:
1. Wiktor Cybulski  kl.I a
2. Ola Śliwiak kl.III a
3. Nikola Stocka  kl.VI b  

II miejsce:
1. Oliwia Szerment  kl.II b
2. Justyna Urbanowicz kl.III c
3. Marysia Pitura kl. V a  

III miejsce:
1. Agata Frask kl. I b
2. Maksym Stranc kl. III c
3. Marianna Grabowska kl. Vb  

Wyróżnienia :
1. Aniela Ratajczak kl. I a
2. Tomasz Kazimierczak kl. IV S.P Witoszyce
3. Jagoda Janiś kl.III b
4. Kornelia Wołowicz kl. IIIa

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

GRA MIEJSKA WE WROCŁAWIU
Dnia 21 listopada 26 osobowa grupa uczniów udała się  do Wrocławia na Grę Miejską po Rynku Wrocławskim. Zanim jednak uczniowie otrzymali kartę Gry Miejskiej mieli okazję spotkać się z panią Małgorzatą Urlich -Kornacką, która opowiedziała w języku niemieckim o zabytkach  i ciekawych miejscach Rynku Wrocławskiego. Ostatnim punktem programu był pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym na którym uczniowie mogli nie tylko ogrzać się przy herbatce z pomarańczą, ale również obejrzeć i zakupić ręcznie robione produkty z różnych krajów. 

Karolina Świątkiewicz

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Dzień Pluszowego Misia
W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w towarzystwie swoich pluszaków. Niektóre z nich były całkiem nowe, na innych widać było upływający czas. W czasie zajęć prowadzone były rozmowy na temat historii pluszowych misiów. Oprócz tego wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój Miś”.  Dzieci były bardzo szczęśliwe, gdyż mogły zabrać do szkoły swoje przytulanki, które są symbolem beztroskiego dzieciństwa.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

XV Powiatowy Turniej Dzień Matematyki i Sportu
24 listopada 2017r. odbył się XV Powiatowy Turniej Dzień Matematyki i Sportu w kategorii szkół podstawowych - grupa młodsi. Organizatorem konkursu jest  Powiatowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Górze.  Współorganizatorem tegorocznych zmagań  i zarazem gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Jemielnie.  W turnieju udział wzięli uczniowie klas IV- VI, szkół podstawowych Powiatu Górowskiego. Zawody odbywały się w 5 konkurencjach matematycznych i 5 sportowych.  Drużyna  naszej szkoły zajęła zaszczytne  I miejsce.

Gratulujemy!!!!

 

 

 

 

zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

UWAGA!
Rozliczanie faktur do stypendium szkolnego w pokoju nr 11 - w KADRACH (były sekretariat Gimnazjum) od 27.11.2017 r. do 08.12.2017 r.
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na 21 listopada. W naszej szkole wpisał się on już w szkolny kalendarz imprez.

Tego dnia nauczyciele i uczniowie darzą się wyjątkowymi pozdrowieniami, miłymi słowami, gestami - są dla siebie życzliwsi. 
Noszą symboliczne uśmiechnięte buźki na znak szacunku, życzliwości i koleżeństwa.
Ponadto w tym dniu uczniowie wybierali najżyczliwszego nauczyciela w szkole. 
W "Konkursie na najżyczliwszego nauczyciela" najwięcej głosów otrzymali p. Elżbieta Berus-Panek, p. Joanna Zembroń oraz p. Iwona Błaszczyk. Panie otrzymały  koronę oraz wypiły sok z cytryny z uśmiechem na buzi. Pamiętajmy, że pozytywna energia, życzliwość, którą rozdajemy,  wraca do nas ze zdwojona siłą. Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości.

Samorząd Uczniowski SP 3

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

„Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.”.

W dniu 20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jak co roku uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie listę praw zapisanych w Konwencji o Prawach Dziecka. Samorząd uczniowski przedstawił audycję dla wszystkich uczniów w klasach IV-VII.  Uczniowie z klasy  IVd wykonali kolorową gazetkę w holu szkoły, której celem było podkreślenie zasad szacunku do drugiego człowieka – „Szanujmy innych, tak jak chcielibyśmy, żeby nas szanowano”.  Wychowawcy na zajęciach ze swoimi uczniami przeprowadzili pogadanki, prezentacje na wspomniany temat.

Małgorzata Jankowska

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

16 listopada,  jak co roku, przyłączyliśmy się  do obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Naszym celem jest zwrócenie uwagi środowiska lokalnego na problem uzależnienia od nikotyny, zachęcenie ludzi do refleksji i do rozpoczęcia walki z nałogiem oraz propagowanie wiedzy wśród uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych jakie nie za sobą palenie papierosów i przebywanie w środowisku dymu tytoniowego.
Na zajęciach z wychowawcami uczniowie mieli okazję w atrakcyjny sposób zapoznać się z faktami na temat  szkodliwości palenia. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu jest dobry pretekstem do pożegnania się z dymem papierosowym. Aby wzbudzić zainteresowanie tym tematem środowiska lokalnego zorganizowaliśmy przemarsz ulicami miasta. Wszyscy uczniowie przygotowali na tę okazję transparenty, plakaty  o tematyce antynikotynowej. Następnie pod opieką nauczycieli, udaliśmy się do miasta. Hasła i okrzyki, kolorowe transparenty, budziły  duże zainteresowanie przechodniów.  Zorganizowanie akcji było możliwe dzięki współpracy ze  Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Górze oraz  Komendzie Powiatowej Policji.


Małgorzata Jankowska


<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Najlepsi w finale  VII edycji Regionalnego  Konkursu Przyrodniczego „Między biologią a chemią”
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3  klas gimnazjalnych w Górze okazali się najlepsi w finale  VII edycji Regionalnego  Konkursu Przyrodniczego „Między biologią a chemią” organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie . Uczennica klasy IIIC -. Weronika Olszak zajęła I miejsce, a Wiktoria Izdebska z klasy IIIA zdobyła II miejsce.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z biologiczno-chemiczną. Celem konkursu było propagowanie wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce, umiejętności łączenia wiedzy z różnych przedmiotów, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, promowanie uczniów prezentujących postawę badawcza, twórcze myślenie, umiejętność przełożenia wiedzy na działanie praktyczne, rozwijanie logicznego myślenia.

Uczniowie po napisaniu testu pod okiem starszych kolegów wykonywali doświadczenia biologiczno-chemiczne między innymi: wykrywali wit. C w różnych sokach oraz napojach, zakładali „chemiczne ogrody”, sprawdzali pochłanianie wody przez mszaki i porosty, badali pH gleby za pomocą tradycyjnego kwasomierza glebowego oraz elektronicznego. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny - MULTITEST.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze klas gimnazjalnych mogą pochwalić się ogromnym sukcesem matematycznym w Ogólnopolskim Konkursie MULTITEST. Wyróżnienie w tym konkursie  zdobyli Julia Kajetańczyk i Kamil Majewski, a Kacper Skwarek zdobył III miejsce w Polsce.  W konkursie wzięło udział tylko z województwa dolnośląskiego aż  1031 osób. Konkurs składał się z 30 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielom i życzymy kolejnych wygranych. 

 

 

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

W XXIV Ogólnopolskim Biegu Niepodległości „Góra 2017”
W XXIV Ogólnopolskim Biegu Niepodległości „Góra 2017” szczęście uśmiechnęło się do uczennicy klasy IIIB Magdaleny Antonickiej, która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Biegu Niepodległości  w kategorii powiat. Serdecznie gratulujemy Madzi i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Jolanta Choińska

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Święto Niepodległości w grupie wiekowej klas IV - VII
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym przez klasę VI a.  Pamięć minionych dni przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób przybliżyli zgromadzonym   historię naszego kraju-czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata.

Dorota Kalinowska

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

10 listopada 2017 r. obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyły się w grupach wiekowych apele. Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną wykonały prace plastyczne – symbole narodowe, które umieszczone zostały na gazetce oraz zapaliły znicz pod Pomnikiem Wolności.

Teresa Kajzer,
Grażyna Mrozowska,
Jolanta Choińska

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
zDolny Ślązak Gimnazjalista - część językowa

Gratulujemy uczniom którzy dostali się do kolejnego etapu konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista - część językowa. W części - język angielski do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Olga Narwid, Dominika Rzezwicka i Michał Świerszko, a w części - język niemiecki - Natasza Baworowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Święto Niepodległości w grupie wiekowej klas  I -  III
Już w piątek 11 listopada grupa wiekowa  klas I – III obchodziła Święto Niepodległości. Uczniowie w galowych strojach z kotylionami w barwach narodowych uczestniczyli w apelu przygotowanym przez klasę II B. Uczniowie tej klasy bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem podeszli do tematu. Patriotyczne pieśni, wiersze i proza przybliży wszystkim zebranym istotę tego wielkiego narodowego święta. Wszystkie dzieci w dużym skupieniu i zaciekawieniem obejrzały przygotowany przez ich rówieśników program.

wychowawca klasy II b J. Choińska

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Dnia 9 listopada uczniowie klasy gimnazjalnej 2d w ramach zajęć świetlicowych odwiedzili cmentarz w Górze. Celem wycieczki było uporządkowanie grobów po uroczystościach Wszystkich Świętych, zapalenie zniczy i chwila zadumy nad opuszczonymi grobami zmarłych. 

K.Wiśniewska/

Kwitną zniczami ciemne chodniki. 
Jesienne kwiaty, błędne ogniki palą się znicze. 
Dziesiątki, setki, tysiące zniczy... 
Nikt ich nie zliczy...
Przechodzą ludzie, schylają głowy. 
Wśród żółtych liści listopadowych palą się znicze...

Danuta Wawiłow " Znicze" 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Śniadanie daje moc
8 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego celem jest uzmysłowienie ważności roli śniadania.  W tym dniu w klasach przeprowadzone zostały pogadanki na temat tego, co powinno się spożywać na drugie śniadanie oraz jak je wykonać. Uczniowie wymieniali warzywa, które można wykorzystać w sporządzaniu kanapek. Brali  oni przy tym pod uwagę ich walory smakowe oraz zawarte w nich witaminy. Następnie każdy uczeń przygotował samodzielnie kolorową, pyszną i estetyczną kanapkę. Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci uczniów do regularnego spożywania zdrowego drugiego śniadania.

W. Leśniak J. Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Animacje z językiem niemieckim
Dnia 6 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty z języka niemieckiego prowadzone przez Panią Małgorzatę Urlich-Kornacką, zaprzyjaźnioną ze szkołą germanistkę, autorkę przewodników po Wrocławiu, przewodnika turystycznego po Wrocławiu, Dolnym Śląsku czy obszaru Niemieckiej Republiki Federalnej. 
Celem zajęć było zachęcenie uczniów poprzez animacje, gry, muzykę do nauki języka niemieckiego. Uczniowie nauczyli się nowego słownictwa i przekonali, że nauka języka niemieckiego to nie tylko żmudna praca lecz także dobra zabawa.

Karolina Świątkiewicz

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

W listopadzie pamiętamy o zmarłych.

1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych.

W  ostatnim dniu października uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą udali się  na cmentarz parafialny.

Uczniowie zapalili  znicze na grobie  pierwszego starosty górowskiego Augusta Herbsta.

Listopad to szczególny czas zadumy i refleksji nad grobami naszych najbliższych.

wych. klasy VI b I.Błaszczyk

 


<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Najlepsi w powiecie
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli sukcesy w Powiatowych Mistrzostwach Młodzieży w Badmintona. Natasza Baworowska i Paula Wittek zdobyły I miejsce. III miejsce zdobyły Oliwia Lara i Justyna Mochol, a w kategorii chłopców II miejsce zdobyli Jakub Skiba, Bartosz Łasisz i Błażej Kordiak, a III miejsce Mateusz Górczak i Szymon Górczak
Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie:)
 
Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Przedstawiamy wyniki maratonu ortograficznego.
W tym roku konkursem objęte są klasy gimnazjalne oraz klasy VII. Dyktando badało znajomość zasad ortograficznych z "rz"  i "ż". Oto lista laureatów.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.
VII a - Kinga Garbacz, Ewelina Klaczyńska, Emilia Kucharska, Kamil Półchłopek, Oliwia Tomaszczyk, Bartosz Utrajczyk
VII b - Maja Grochowiak, Karolina Maślak, Julia Wiśniewska, Bartosz Szymek, Mateusz Górczak, Martyna Uba, Bartosz Mastalerz, Ada Figiel
GIMNAZJUM
IIa - Natasza Baworowska, Roksana Borysowska, Kacper Fijałkowski, Kacper Skwarek, Katarzyna Galus, Kamil Majewski, Adrianna Mariampolska, Jan Stec, Aleksandra Michalska
IIb - Karolina Skrzypczak, Paulina Rzeźwicka
IIc - Patrycja Przygucka
IId - Hanna Michalec, Wiktoria Urbaniak, Patryk Staniecki, Aleksandra Miazio
IIIa - Błażej Kordiak, Wiktoria Siecla, Piotr Kolata, Wiktoria Izdebska, Klaudia Kucharska
IIIb - Maria Mikoluk, Damian Maćkowiak, Aleksandra Gorwa, Błażej Graczyk, Olga Narwid, Natalia Gulecka, Wiktoria Witek
IIIc - Weronika Olszak,, Daria Sajdak, Paula Wittek

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Klasa IVb i VIb na wycieczce w Krasiejewie
W dniu 26 października uczniowie klasy IVb i VIb byli na wycieczce w Krasiejowie. Mieli niezwykłą okazję zobaczyć proces badawczy w trzech płaszczyznach: edukacyjnej, naukowej oraz rozrywkowej. W trakcie pobytu uczestniczyli w zajęciach: JAK STALIŚMY SIĘ LUDŹMI, ŚWIADECTWA EWOLUCJI oraz TAJEMNICE NAUKI. Uczniowie w trakcie zwiedzania korzystali  z hełmów wirtualnych oraz narracji przewodnika cyfrowego i lekkich okularów 3D.  W Tunelu  czasu - w oryginalnym kinie długości 300m uczniowie uczestniczyli w spektaklu, który opowiadał historię powstania Wszechświata. Każda sekunda odzwierciedlała blisko 25 milionów. W oceanarium poznali prehistoryczne zwierzęta morskie, natomiast projekcja filmu w kinie 5D dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wspólna zabawa w “Bajkowej Krainie Dinozaurów”, wśród  labiryntu pełnego tajemnych przejść, zjeżdżalni oraz wielu instalacji wspinaczkowych umiliła czas zwiedzającym. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń.

Iwona Błaszczyk, Marzena Gardys
 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

„Wieczór wróżb i zabaw w klasie VI c”
25 października 2017r. miało miejsce spotkanie integracyjne klasy VI c. Było to spotkanie, na które czekaliśmy z wielką  niecierpliwością. Zabawę przygotowali  uczniowie, którzy zaangażowali się w obsługę stanowisk z wróżbami. Przy stolikach wszyscy uczestnicy mogli między innymi powróżyć sobie z kwiatów, poznać swoje zodiakalne zdolności  oraz wybrać swój przyszły los. Były też wróżby grupowe. Wędrówka butów była bardzo długa i niejeden uczeń już  miał nadzieję, że to jego obuwie przekroczy próg szkoły. Uczniowie mieli  okazję poznać imię swojego przyszłego ukochanego, przyszłej ukochanej przekłuwając igłą wielkie serca. Niemałą atrakcją były też zabawy ruchowe. Całe spotkanie nie byłoby tak energiczne, gdyby nie muzyka. Uczniowie bawili się bardzo aktywnie przy wspólnie przygotowanym poczęstunku i aż trudno było uwierzyć, że czas minął tak szybko. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom mojej klasy za wspaniałą zabawę.

Justyna Łakomska

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

„Nie tylko dla orłów”
25 października odbył się finał IV Powiatowego Dyktanda – „Nie tylko dla orłów”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy okazali się najlepsi w szkolnych eliminacjach. Podczas finału zmagania z ortografią przebiegały w dwóch  grupach wiekowych. Najpierw arcytrudne dyktando napisali uczniowie z klas IV – VI. Zmagania z ortografią okazały się błahostką  dla naszych mistrzów ortografii. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Adamski z klasy Vc, drugie miejsca Dominika Hałaś z VIb a trzecie miejsce wywalczyła
 Estera Krauze.z VIa,  Mistrzom gratulujemy.
Gratulacje należą się również  Oldze Narwid z klasy 3b , która zajęła drugie miejsce w starszej grupie wiekowej. W grupie tej, z dyktandem naszpikowanym trudnymi wyrazami, zmagali się uczniowie klas VII, II i III gimnazjalnych oraz licealiści. Olga świetnie napisała tekst i  tylko jednym punktem przegrała ze zwyciężczynią.

Wszystkim  należą się wielkie brawa

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Szkolny Konkurs Przyrodniczy – Magia Kosmetyków związany był ze Światowym Dniem Mycia Rąk. Odbyła się pogadanka tematyczna przez radiowęzeł szkolny na powyższy temat; Uczniowie mogli wykazać się również ciekawymi pomysłami na wykonanie mydełka według własnego pomysłu.

 

Marzena Gardys


 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Święto drzewa
W dniu 23 października  w klasach I-III obchodzone było „Święto drzewa” . Z tej okazji uczniowie spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa Góra Śląska p. Barbarą Chrystman – Kurzawą. Gość wygłosił maluchom pogadankę na temat „Po co nam drzewa”. Uczniowie wzięli czynny udział w tym spotkaniu wypowiadając się na różne tematy. Dzieci podawały liczne przykłady zastosowania drewna. Na szczególną uwagę zasługuje bogaty zasób wiadomości zaprezentowany przez uczniów.
Następnie uczniowie pod opieką p.M.Szczepaniak i p.J.Choińskiej wyszli przed budynek szkoły, aby uczestniczyć w akcji sadzenia drzewka, o które będą dbać i obserwować jego rozwój.

 

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz
 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Wieczór bajek
W tym roku „Wieczór bajek” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze przebiegał pod hasłem zdrowego żywienia.  Zaproszeni goście – pracownik sanepidu p. Jolanta Zieleń, dyrektor szkoły p. Bożenia Domańska, wicedyrektorzy p. Teresa Kajzer i p. Anita Hainze – Kasprzak, nauczycielki p. Jolanta Choińska i p. Małgorzata Szczepaniak oraz przedstawiciele banku PKO dyrektor p. Zbigniew Woźniak oraz p. Damian Ślusarczyk - zaprezentowali pierwszoklasistom bajkę pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Maluchy z wielkim zaciekawieniem słuchały czytanego przez gości opowiadania, po wysłuchaniu którego potrafiły wychwycić jego morał. W dalszej części spotkania dzieci oglądały bajki o zdrowym żywieniu i doskonale bawiły się w rytm gimnastyki prowadzonej przez Kubusia. Dzieci rozmawiały też na temat niektórych witamin i produktów, w których one się znajdują. Efektem tej części spotkania były piękne wykonane przez uczniów plakaty. W trakcie tych nietypowych zajęć uczniowie obdarowani zostali zawierającymi cenne witaminy owocami. Spotkanie to w pełni osiągnęło zamierzony cel. Uświadomiło ono dzieciom, że ruch oraz spożywanie owoców i warzyw ma zbawienny wpływ na zdrowie.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Dzień czystych rąk
Temat mycia rąk poruszony został w klasach młodszych podczas pogadanki przeprowadzonej przez pielęgniarkę szkolną i pracownika sanepidu. Uczniowie obejrzeli prezentacją multimedialną pt. „Życie z bakteriami” ukazującą drobnoustroje w świetle ultrafioletowym. Poznali oni rodzaje chorób wywoływanych przez bakterie. Rozmówczynie zwróciły tez uwagę na profilaktykę i rodzaje prawidłowych zachowań eliminujących te małe, ale jakże groźne zarazki. Uczniowie przećwiczyli tez umiejętność prawidłowego mycia rąk. Miejmy nadzieję, że zajęcia podniosą świadomość dzieci na temat konieczności częstego mycia rąk i ustrzegą ich przed chorobami.

 

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjécia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Święto pieczonego ziemniaka
W dniu 25 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w niecodziennych zajęciach z ziemniakiem w roli głównej. Dzieci podawały inne nazwy tego warzywa oraz wymieniały potrawy, które można z niego przyrządzić. Uczniowie rozmawiali też o witaminach, które zawarte są w ziemniakach, a także o ich wartościach odżywczych. W dalszej części zajęć dzieci tworzyły z ziemniaków przeróżne kukiełki, zwierzątka i inne postaci. Klasy trzecie zrobiły ziemniaczane pieczątki, przy pomocy których wykonały pracę na temat „Bank PKO”. Atrakcją dnia były pieczone ziemniaki, które wcześniej przygotowane zostały przez rodziców uczniów. Okazało się, że to doskonale znane dzieciom warzywo w tym dniu było wyjątkowe.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

<zobacz zdjécia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Zdobyła stypendium
Ogromny sukces osiągnęła uczennica klasy III gimnazjum Szkoły Podstawowej
N
r 3 Weronika Olszak. Zdobyła Stypendium Fundacji Efekt Motyla na rok szkolny 2017/2018. Stypendium zdobyło tylko 20 osób w Polsce, w tym tylko dwie z województwa dolnośląskiego. O stypendium mogli starać się uczniowie VII klasy szkoły podstawowej, II i III klas gimnazjum  i szkół średnich. Stypendium wypłacane będzie przez 10 miesięcy roku szkolnego w jednakowych  transzach. Celem stypendium jest wspomaganie edukacji młodzieży, rozbudzanie jej ambicji i przedsiębiorczości. Przypominamy, ze Weronika realizuje Indywidualny Program Nauki z biologii i matematyki, a w zeszłym roku szkolnym była finalistką Olimpiady Biologicznej i finalistką konkursu zDolny Ślązak  - biologia. Gratulujemy i cieszymy się, że jej sukcesy zostały nagrodzone. 

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

W nagrodę byli w byli w Parlamencie Europejskim
Uczniowie klasy III gimnazjum Adam Zeid i Oskar Iwanowski - wraz z panią Elżbietą Maćkowską uczestniczyli w czterodniowej wizycie studyjnej w Brukseli. Wyjazd był nagrodą w konkursie o Unii Europejskiej, którego organizatorem była Gmina Góra, we współpracy z biurem Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Zdrojewskiego i pod patronatem Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz. Z gminy Góra uczestniczyło sześciu uczniów. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim i spotkanie z eurodeputowanym Bogdanem Zdrojewskim. W trakcie spotkania nasza młodzież świetnie się zaprezentowała, a należy pamiętać, że byli nieliczną grupą gimnazjalną wśród studentów i licealistów. Adam Zeid zadał dwa pytania europosłowi (nt. „przyszłości Polski w UE, w świetle aktualnych działań polskiego rządu” i nt. „pomocy UE dla państw, do których przybywają uchodźcy”. Europoseł B. Zdrojewski w niezwykle taktowny i kulturalny sposób odpowiadał na te i inne pytania kierowane do niego ze strony młodzieży. Udzielał szczegółowych odpowiedzi, aczkolwiek z dyplomatycznym wyczuciem. Jest to człowiek o wielkiej kulturze politycznej i szerokiej wiedzy oraz doświadczeniu. Po spotkaniu wszyscy udali się do stołówki dla posłów na lunch. Było to dla  grupy dolnośląskiej wielkie wyróżnienie, gdyż nie wszyscy zaproszeni przez eurodeputowanych dostępują tego zaszczytu
.Adamowi i Oskarowi gratulujemy sukcesu.

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Klasa VIIa na wycieczce we Wrocławiu
W piątek, 20 września uczniowie klasy 7a wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Tego dnia mieli oni możliwość uczestniczenia w animacjach, grach w języku niemieckim, które połączone zostały ze zwiedzaniem zabytków Wrocławia. Animatorem językowym była zaprzyjaźniona ze szkołą pani Małgorzata Urlich-Kornacka, która jest autorem licznych przewodników po Wrocławiu. Po zabawach na świeżym powietrzu uczniowie spędzili dwie godziny w parku trampolinowym „GoJump”

 

Kinga Gałuszko

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg


"Idźmy z naprzód z nadzieją" oto hasło tegorocznego XVII Dnia Papieskiego. Z tej okazji uczniowie klasy VA przygotowali apel. Przybliżyli życiorys św. Jana Pawła II oraz Jego nauczanie dotyczącą dawania nadziei innym, bycia świadkami tej nadziei. Sam o sobie mówił: "Staję przed wami jako świadek godności człowieka, świadek nadziei, świadek pewności, że los każdego narodu spoczywa w dłoniach miłosiernej Opatrzności"
Uczniów przygotowała p. Renata Wawer i p. Aneta Grabowska

 

 


<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Żywe obrazy po raz kolejny…
18 października – w środę – uczniowie naszego teatru „Kurtyna” mogli po raz kolejny zaprezentować projekt zatytułowany „Żywe obrazy”, autorstwa Joanny Zembroń, Jolanty Hanusiak-Cebenko i Anety Grabowskiej. Przedstawiciele Uniwersytetu III wieku zaprosili naszą szkołę do udziału w inauguracji kolejnego roku działalności instytucji i obchodów 10-lecia jej istnienia. Uczniowie klasy V a, VI b i VII b zaprezentowali najważniejsze dzieła polskiego i zagranicznego malarstwa. Znakomicie spisali się narratorzy – Hanna Górecka i Filip Grabowski, którzy każdy obraz okrasili interesującą informacją o jego autorze i czasie powstania. Największe uznanie tym razem zyskał obraz „Ostatnia wieczerza” Leonardo da Vinci.

J. Zembroń

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Jesteśmy już uczniami
We wtorek 17 października w obecności zaproszonych gości – przewodniczącej rady Rodziców p. Iwony Stockiej, zastępcy dyrektora Banku PKO p. Krzysztofa Michalskiego, pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze Bożeny Domańskiej oraz wicedyrektorów p. Teresy Kajzer i p. Anity Hainze -Kasprzak – najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie. Uroczystość odbyła się na hali sportowej Olimpia, gdzie mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Nie lada emocje w najmłodszych uczniach wzbudził sam akt pasowania, którego dokonały panie dyrektorki. O wystrój i scenerię zadbali wychowawcy klas, zaś rodzice ufundowali swoim pociechom wspaniałe prezenty. Uczniowie klasy II b przedstawili scenkę zachęcającą do oszczędzania i przystąpienia do szkolnego SKO. Ten dzień wywołał w pierwszakach wiele pozytywnych emocji, a w ich rodzicach wzbudził dumę i podziw.

W. Leśniak, J. Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Jesienny koncert
W piękne słoneczne niedzielne popołudnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym po raz kolejny przez Dom Kultury „Jesiennym koncercie”. Swoje zdolności wokalne zaprezentowała przygotowana przez p. Dorotę Kalinowską uczennica klasy VI a Patrycja Toruńska. Wykonała ona w języku esperanto piosenkę pt. „Somer Foriras Kun Birdoj – Lato z ptakami odchodzi”. Następnie przed publicznością wystąpili przygotowani przez wychowawców uczniowie klas I b w tańcu nowoczesnym, II b w układzie tanecznym „Parasolki” oraz III b w tańcu pt. „Ruda”.  Wszystkie występy nagrodzone zostały brawami, a mali artyści otrzymali słodkie upominki.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Bo nauczyciel jest kapitanem,

co na okręcie dookoła świata

płynie wraz z nami przez szkolne lata.

 

13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Rodziców i pracownicy szkoły. W grupie klas IV -VII apel przygotowała klasa VIb.  Młodzi artyści piosenkami, wierszami, występem musicalowym oraz humorystyczną scenką traktującą o szkole, uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień. W trakcie występu zaproszeni uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną i zapoznać się z pięknymi sentencjami znanych osób.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pani Dyrektor Szkoły podziękowała występującym uczniom oraz  nauczycielom, którzy przygotowali apel, oprawę muzyczną i przepiękne dekoracje.

 

Iwona Błaszczyk wych. klasy VIB

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Dzień Edukacji Narodowej w klasach I - III
W tym dniu uczniowie klasy IIIb wszystkim pracownikom szkoły wyrazili wdzięczność za ich trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Złożyli im życzenia, zaprezentowali liczne tańce, piosenki i humorystyczne scenki. Magda i Ksawery zatańczyli solówki. W niecodzienny nastój wprowadziła bogata dekoracja sali i odświętnie  ubrani uczniowie. Przepiękna kwiaciarnia i zamieszczony cytat „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy”  oraz laurki były podziękowaniem za niełatwą pracę  pedagoga. Gościem specjalnym na apelu była przewodnicząca Rady Rodziców p. Iwona Stocka, która przyłączyła się do tych uczniowskich życzeń. P. Bożena Domańska wręczyła nagrody dyrektora szkoły nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym wyróżniającym się w swojej pracy.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Plebiscyt na Najsympatyczniejszego Chłopca w roku szkolnym 2017/2018
Z końcem września wybieraliśmy w szkole najsympatyczniejszego chłopca. 

Głosować mogły tylko dziewczynki, które brały pod uwagę aparycję, styl bycia, kulturę osobistą chłopców i wiele innych zalet.
Na miejscu I uplasował się Hubert Utrajczyk z klasy IV c,
miejsce II zajął Aleksander Zdanowicz - klasa IV b, 
miejsce III przypadło Maciejowi Nojamanowi z klasy VI a.
Chłopcy otrzymali upominki z rąk pani dyrektor Bożeny Domańskiej. 
Pani Dorocie Żłobińskiej - nauczycielowi bibliotekarzowi - Samorząd Uczniowski dziękuje za pomoc w organizacji plebiscytu.

 

Elżbieta Berus - Panek

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Wycieczka do banku PKO
W poniedziałek 9 października uczniowie klasy I b odwiedzili bank PKO. Maluchy miały ten zaszczyt, że oprowadzał je dyrektor – p. Zbigniew Woźniak, który bardzo ciekawie opowiadał o tej instytucji. Uczniowie odwiedzili sale bankowe, w których udzielane są kredyty detaliczne, dla firm oraz dla bardzo bogatych klientów, tzw. wipów. Poznali oni również obce waluty i sposoby ich zabezpieczeń. Dodatkową atrakcją wycieczki były gadżety, które uczniowie zabrali na pamiątkę.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Występ dla Seniorów
5 października 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Kopko, Grażyny Mrozowskiej i Iwony Juszczak uczestniczyli w organizowanym przez Klub Seniora "Pogodna jesień" Dniu Seniora. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Śpiewały piosenki znane wszystkim pokoleniom, tańczyły.  Po części artystycznej podsumowanej gromkimi brawami ze strony uczestników spotkania, dzieci wręczyły laurkę z życzeniami. Uczestnicy spotkania z wielką życzliwością przyjęli przedstawicieli szkoły, co z pewnością sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci gospodarzy i uczniów naszej szkoły.

 


Grażyna Mrozowska, Dorota Kopko

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Wycieczka do Wrocławia klas IV c i V b
Uczniowie klasy IV c i V b pod opieką pań Jolanty Hanusiak - Cebenko i Elżbiety Berus - Panek 5 października udali się do Wrocławia na spektakl pt."Burza" Williama Shakespeare'a. Następnie odwiedzili Muzeum Figur Woskowych, a później mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych - lepienie z gliny. Wyjazd zaliczamy do udanych. 

Za opiekę nad uczniami dziękujemy rodzicom paniom: Agnieszce Gałowicz i Karolinie Grabowskiej.

Elżbieta Berus - Panek, Jolanta Hanusiak - Cebenko
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Lekcja historii w Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy
4 października uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy. Gross Rosen to jeden z największych i najokrutniejszych obozów koncentracyjnych założonych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.
Zwiedzanie muzeum rozpoczęło się od obejrzenia filmy, który opowiadał historię obozu. Narracja filmu przeplatała się z wypowiedziami byłych więźniów obozu, którym udało się przeżyć. To, co usłyszeliśmy było przerażające.
Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy teren byłego obozu i kamieniołomy. Uczniowie zobaczyli i usłyszeli w jakich nieludzkich warunkach, w zimnie i brudzie musieli żyć więźniowie. Dowiedzieli się jak wyglądał dzień w obozie, jak traktowano więźniów i jak się nad nimi znęcano.
Na koniec zwiedzania gimnazjaliści zapalili znicz i chwilą ciszy uczcili pamięć zamordowanych. 

 <zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym dniu na lekcji matematyki uczniowie mieli okazję powtórzyć tabliczkę mnożenia. Wszyscy bardzo aktywnie grali w różne gry dydaktyczne.  Zajęcia tego typu to świetny sposób na naukę przez zabawę oraz niezapomniane emocje, które towarzyszyły podczas gier.

 

A.Heinze-Kasprzak, I.Błaszczyk,R.Wawer, I.Misztal-Swojak

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Dzień chłopca w klasach młodszych
W tym roku święto to zostało uczczone we wszystkich klasach młodszych. Chłopcy otrzymali od swoich koleżanek drobne upominki oraz słodycze. Nie zabrakło też życzeń, uśmiechów i ciepłych słów. To był piękny dzień, który pozostanie chłopcom na długo w pamięci.

 

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Spotkanie autorskie
W dniu 29 września 2017r. uczniowie klas IIIb i IIId uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Jolantą Reisch – Klose. Na początku podała  ona krótką informację o swojej twórczości. Autorka wyjaśniła dzieciom różnicę pomiędzy poezją a prozą. Opowiedziała o tym, czego powinien używać pisarz, aby jego twórczość była ciekawa i przyciągała czytelników. Pisarka udowodniła dzieciom, że książki uczą, pobudzają wyobraźnię, a także leczą. Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie zakładki z autografem pisarki. Spotkanie przebiegało w przesympatycznej atmosferze.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

 

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Z wizytą w piekarni
W dniu 27 września 2017r. uczniowie klasy IIIb udali się na wycieczkę do Piekarni SPOŁEM. Dzięki uprzejmości pana Zdzisława Nowickiego trzecioklasiści zapoznali się maszynami i urządzeniami znajdującymi się w piekarni. Poznali też cykl produkcyjny chleba i ciężką pracę piekarza. Każdy uczestnik wycieczki miał okazję samodzielnie wykonać bułkę, którą po upieczeniu zabrał ze sobą. Dodatkową niespodzianką było drożdżowe ciasto, którym obdarowano dzieci. Uczniowie byli tak zachwyceni wizytą w piekarni, że wielu z nich wyraziło chęć wykonywania w przyszłości zawodu piekarza.

Wioleta Leśniak, Jolanta Wilkosz

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

O odpadach wiemy wszystko
Wrzesień to miesiąc intensywnych porządków. W tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata. Z tej racji nasza szkoła przyłączyła się aktywnie  do akcji, a w świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne „O odpadach wiemy wszystko”. Uczniowie z klas młodszych i starszych mogli wziąć udział w quizach, rebusach, konkursach, które miały na celu uświadomienie, jaki problem stanowią śmieci, jak je segregować  i recyklingować.  Z ekologią jesteśmy na ty.

Agnieszka Uba

 

 

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Spotkanie z przedstawicielami PT KRUS w Górze oraz Komendy Powiatowej Policji w Górze
20 września 2017 r. uczniowie klasy I c gościli na zajęciach pracowników PT KRUS w Górze panią Annę Kolibek oraz panią Hannę Szalkowską wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji. Panie przeprowadziły z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa na wsi. Omówiono z dziećmi zagrożenia wynikające z różnego rodzaju prac rolniczych. Podkreślano jak bardzo niebezpieczne dla dzieci bywa przebywanie w strefie obsługi maszyn i urządzeń rolniczych. Uczniowie dowiedzieli się, że środki chemiczne używane przez rolników są niebezpieczne dla ich zdrowia i życia, dlatego też powinny być odpowiednio przechowywane. Multimedialna prezentacja maszyn rolniczych pozwoliła pierwszoklasistom zapoznać się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym w gospodarstwie rolnym. W drugiej części zajęć głos zabrali przedstawiciele policji pani Małgorzata Nieborak oraz pan Patryk Ryba. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą bezpiecznych zachowań. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali w prezencie kamizelki odblaskowe, które z pewnością sprawią, że będą bardziej widoczni na drogach.

 

Małgorzata  Skrzypczak

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Zajęcia terenowe
W dniach 14 i 20 września  2017r uczniowie klas gimnazjalnych IIa  i IIIa  Szkoły Podstawowej nr 3 w Górze uczestniczyli  w zajęciach edukacyjnych w Żmigrodzie. Tym  razem zastanawiali się jak las wpływa na klimat i czy klimat ma wpływ na las. Podczas zajęć za pomocą programu edukacyjnego  obliczali  emisję dwutlenku węgla  i skutki obecności  nadmiernej  ilości tego gazu w powietrzu, znaczenie lasu dla redukcji zanieczyszczeń powietrza. Poznali wpływ lasu na kształtowanie klimatu. Jak klimat wpływa na las ocenili podczas wycieczki  gdzie mogli naocznie zobaczyć  skutki sierpniowych  nawałnic – wiatrołomy, wiatrowały, zdewastowany drzewostan. Rozpoznawali gatunki roślin, grzybów, ptaków. Za pomocą skali porostowej oceniali stopień zanieczyszczenia powietrza związkami siarki. Jesień to okres zbierania grzybów , więc podczas zajęć  rozpoznawali grzyby jadalne i trujące. Mieli również okazje do prowadzenia obserwacji mikroskopowych. To właśnie podczas zajęć  terenowych dowiedzieli się co to jest „czarci krąg”. Zajęcia w Żmigrodzie to kontynuacja edukacji przyrodniczej i ekologicznej w której uczestniczymy już  2 rok
 

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Wolontariusze wspierali organizację „IV Biegu Dziczkiem".
Uczniowie  naszej szkoły, wspaniale wspierali organizacje „IV Biegu Dziczkiem". Gratulujemy i dziękujemy wolontariuszom, którzy pod opieką pani Marii Ignaszewskiej-Nicpoń i pani Małgorzaty Jankowskiej brali udział  w przygotowaniu biegu  w dniach 16-17 września 2017r.
Lista wolontariuszy:
Nikola Nemeczek  Kl. VIIb, Julia Wiśniewska Kl. VIIb, Otylia Wawrzeńczak Kl. VIIb, Jacek Kulesza Kl. VIIb, Ada Figiel Kl. VIIb, Filip Grabowski Kl. VIb, Mateusz Górczak Kl. VIIb, Maciej Uściło Kl. VIIb, Bartosz Mastalerz Kl. VIIb, Fijałkowski Kacper IIa, Wiśniewska Julia Kl. VIIb. Jakub Sobański Kl. IIIb, Bartosz Błaszczyk IIIb. Mateusz Zdanowicz IIa, Michał Sokołowski IIa, Tomasz Rząsa IIa, Julia Firszt IIIA, Wiktoria Krasicka IIID, Wiktoria Izdebska  IIIA, Dominika Rzeźwicka IIIA, Szymon Górczak IIIB​

 <zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Sprzątania Świata
Do akcji Sprzątania Świata w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej Nr 3 przystąpili mali i nieco więksi uczniowie.

Odbyli oni wspólną lekcję dla poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu podnoszenie stanu świadomości ekologicznej młodych ludzi.
Pod opieką nauczycieli uczniowie klas I - III, IV - VII i II i III klas gimnazjalnych sprzątali teren wokół szkoły, cmentarza, dworca PKP. Sprzątanie Świata” angażuje i integruje społeczności szkolne, ponieważ jest  interesującą metodą pracy wychowawczej.

 

E.Berus-Panek

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018  w Szkole Podstawowej Nr 3 w Górze
Rok szkolny 2017/2018 przynosi duże zmiany w reformie szkolnictwa. Po wielu latach powracamy do ośmioklasowej szkoły podstawowej, dlatego też inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła  się 4 września 2017 r. w hali sportowej „Olimpia” z podziałem na grupy wiekowe: o godzinie 800 – klasy I – IV, 830 – klasy VII  i   II, III gimnazjum, 1200 –  Gminna Inauguracja - klasy V,VI.
W Szkole Podstawowej Nr 3 im. Władysława Broniewskiego naukę w tym roku szkolnym rozpoczyna w klasach pierwszych  56 uczniów.  Łącznie nasza szkoła liczy 29 oddziałów – 8 gimnazjalnych oraz 21 szkoły podstawowej. Pierwszy dzwonek powitał dziś 651 uczniów.
Gospodarzem Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018 była Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz. Na uroczystość do hali sportowej „Olimpia” przybyli:  Starosta Powiatu Górowskiego – Piotr Wołowicz, Wicestarosta Powiatu Górowskiego- Paweł Niedźwiedź, Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Jan Rewers, Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Jerzy Kubicki,, dyrektor Banku PKO Zbigniew Woźniak, prezes ZNP Elżbieta Łukaszewicz – Nowakowska, dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli, kierownicy jednostek podległych burmistrzowi Góry, nauczyciele, uczniowie, rodzice.
Organizacji wspaniałej uroczystości podjęła się  dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze pani  Bożena Domańska. Wicedyrektor, pani Teresa Kajzer i Anita Heinze - Kasprzak, odczytała list Minister Edukacji skierowany do wszystkich pracowników oświaty. Chór nauczycielski wykonał pieśń inauguracyjną „Gaudeamus”.

Burmistrz Irena Krzyszkiewicz wręczyła akty mianowania następującym nauczycielom:
pani Joanna Kaczmarek – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Górze, ksiądz Krzysztof Tomczyk  - Gimnazjum Nr 1 im. Marii – Skłodowskiej – Curie  w Górze, pani Anna Baworowska - Gimnazjum Nr 1 im. Marii – Skłodowskiej – Curie  w Górze, pani Kinga Gałuszka  – Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Górze, pani Małgorzata Szylin – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Władysława Reymonta w Witaszycach, pani Marta Kokot – Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze, pani Weronika Szczepaniak – Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Glince, pani Justyna Plewa – Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Janusza Korczaka w Ślubowie.
Rotę ślubowania odczytała Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Izabela Baranowska.
Całość okraszona została słowem, piosenką, tańcem – w wykonaniu uczniów „trójki” z klas III d i IV a oraz chóru szkolnego. Nad częścią artystyczną czuwali nauczyciele: Grażyna Mrozowska, Iwona Juszczak, Mariusz Ratajczak.
Były przemówienia, gratulacje, podziękowania, życzenia owocnej pracy na cały rok szkolny 2017/2018. 
A teraz  przed wszystkimi okres wytężonej pracy i nauki.

 

Elżbieta Berus - Panek

<zobacz zdjęcia>
 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

„Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach…”

2 września 2017 roku o godzinie 1600 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze z teatru „Kurtyna” mieli przyjemność współuczestniczyć w wielkiej uczcie słowa, jaką było Narodowe Czytanie „Wesela”. Na uroczystość do Biblioteki Miejskiej zaprosiła wszystkich burmistrz gminy pani Irena Krzyszkiewicz. W pierwszej części zaproszeni goście oglądnęli monodram Zbigniewa Walerysia „Ja jestem Żyd z Wesela”, tematycznie nawiązujący do jednej z postaci dramatu Wyspiańskiego.

W drugiej części spotkania nasi uczniowie w składzie: Maja Cebenko, Filip Grabowski, Mikołaj Adamski, Tymoteusz Klimczak, Hanna Górecka, Ada Figiel, Bartosz Utrajczyk zaprezentowali trzy sceny z dramatu „Wesele” – rozmowę Pana Młodego z Panną Młodą, rozmowę Poety z Rachelą, rozmowę Chochoła z Jaśkiem. Uczniowie niezwykle sugestywnie i ciekawie zinterpretowali dzieło literackie. Wszyscy zebrali wielkie brawa, a narratorka Ada Figiel zaczarowała publiczność wprowadzeniem do scen, recytując fragment wiersza Wyspiańskiego „Teatr mój widzę ogromny…”.

Jesteśmy dumni z naszych młodych aktorów, tym bardziej, że sztuka Wyspiańskiego jest niezwykle trudna w odbiorze i interpretacji. Uczniowie sprostali wyzwaniu, o czym świadczyło wiele miłych i ciepłych słów ze strony pani Burmistrz, aktora pana Walerysia oraz innych zaproszonych gości.

Joanna Zembroń

<zobacz zdjęcia>

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg
Rozkład jazdy autobusów na dzień 4 września 2017r. >>>>

Rozkład jazdy autobusów na rok szkolny 2017/2018 >>>>

 

Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg

Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r.(poniedziałek) w hali sportowej „OLIMPIA”

800klasy I - IV

830 klasy VII  i   II, III gimnazjum

1200 –  Gminna Inauguracja - klasy V,VI


Po każdej inauguracji uczniowie pod opieką wychowawców udają się do sal:
 

klasy I – III do budynku przy ul. Podwale 20:
IA – sala nr 14 ( I piętro)                                                                              
IB – sala nr 9 ( parter)
IC – sala nr 15 ( I piętro)
IIA – sala nr 3 ( świetlica)
IIB – sala nr 18 ( I piętro)
IIIA – sala nr 1 ( parter)
IIIB – sala nr 17 ( I piętro)
IIIC – sala nr 11 ( parter)
IIID – sala nr 12 ( I piętro)

Klasy IV w budynku przy ul. Poznańskiej 2:
IVA – sala nr 21 (I piętro),
IVB – sala nr 22 (II piętro),
IVC – sala nr 24 (II piętro),
IVD – sala nr 23 (II piętro)

Klasy V i VI w budynku przy ul. Poznańskiej 2A:

VA – sala nr 3 (parter),                  
VB – sala nr 4 (parter),                  
5C – sala nr 5 (parter)

VIA – sala nr 7 ( parter),                
VIB – sala nr 8 (parter),                 
VIC – sala nr 16 (I piętro)

Klasy VII i II, III gimnazjalne w budynku przy ul. Poznańskiej 2A:

VIIA – sala nr 7 (parter),               
VIIB – sala nr 18 (I piętro)

IIA – sala nr 16 (I piętro),              
IIB – sala nr 21 (I piętro),             
IIC – sala nr 5 (parter),
IID – sala nr 8 (parter)
IIIA – sala nr 20 (I piętro), 

IIIB – sala nr 19 (I piętro),           
IIIC – sala nr 22 (I piętro),

IIID – sala nr 4 ( parter)

 

 
Opis: Opis: E:\strony www\strona www szkola\li51.jpg